Paralaksa tła

Etui na telefon DIY + szablony do pobrania

Jak odnowić krzesło? Metamorfoza starego krzesła. DIY tapicerowanie.
13 marca 2017
Warsztaty wielkanocne w Pałacu Zegrzyńskim
25 maja 2017

    Etui na telefon to obowiązkowa rzecz jaką muszę posiadać. Telefon noszony w mojej torebce nie przetrwałby bez zarysowań i chyba nie muszę tłumaczyć, że my kobiety nosimy w niej mnóstwo potrzebnych nam rzeczy. Do tej pory nie znalazłam ładnego etui w rozsądnej cenie, a jestem przecież kobietą. Ładne rzeczy nie są mi obojętne. Nie pozostało mi nic więcej jak wykonać etui samodzielnie.  Dodatkowo cieszą mnie rzeczy wykonane własnoręcznie. To również często dobry pomysł na prezent. Każdy z nas przecież lubi nietuzinkowe akcesoria ;)

    Papier Washpapa znalazł swoje zastosowanie w modzie i w dekoratorstwie. Postanowiłam więc spróbować, a że żadna ze mnie szwaczka i specjalistka od maszyn do szycia wybrałam najprostszy model etui jaki znam. Nakręcona nowym gadżetem jeszcze tego samego dnia kiedy papier Washpapa dotarł do mnie, wyjęłam maszynę do szycia. Najpierw przygotowałam szablon etui w Wordzie. Następnie wyposażona w nożyczki, marker i podkładkę do cięcia, zabrałam się za etui w cyklu "Zrób to Sam". Wydawałoby się, że nic trudnego nie może być w wykonaniu prostego etui. Jak dla mnie szycie na zakrętach materiałów nie jest takie oczywiste. 

Stworzyłam trzy najprostsze szablony na telefon. Ja korzystam z najmniejszego, ponieważ nie używam dodatkowej obudowy, ale na wszelki wypadek wykonam drugi odrobinę większy w razie gdyby moja kobieca natura odezwała się i zechciała zmian :) 

Wklejam jeśli zechcecie skorzystać z szablonów: 

    Zgodnie z tym, co przeczytałam na stronie Washpapa, papier który do mnie dotarł faktycznie wyglądem przypomina skórę. Jest miękki i elastyczny. Posiada również certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym. I już wiem, że to nie jedyna rzecz jaką wykonam, muszę się trochę podszkolić z szycia.

    Etui na telefon przypadło do gustu mojemu mężowi i mojej siostrzenicy. Robiąc im niespodziankę wykonałam dla nich dwa różnej wielkości etui. Dla męża wybrałam papier Washpapa AGED czekoladowy, a dla siostrzenicy papier Washpapa AGED stone. 

   Wraz z przesyłką otrzymałam kilkanaście próbników dzięki czemu wpadłam na kilka fajnych pomysłów do czego mogę wykorzystać papiery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *