Paralaksa tła

Porządkowanie biura – gadżety, które pomogą zachować ład i porządek.

Stojak na wino DIY
23 czerwca 2017

Dużo się ostatnio dzieje...

To już zaplanowane, otwieram nowy biznes. Ciepło lata sprzyja porządkom, a moja dotychczasowa pracownia przeszła gruntowne zmiany. Teraz oprócz miejsca na moje rękodzielnicze wypociny, nagrania na kanał YouTube, postanowiłam wygospodarować miejsce na domowe biuro. To właśnie tu będę podejmować decyzje biznesowe, planować zadania i wymyślać nowe projekty. Myślałam, że nie uda mi się wszystkiego połączyć w jednym miejscu, ale wsparcie koleżanek "Majsterki" jest nieoceniona. Dziewczyny są świetnymi organizatorkami, mają świetne pomysły, którymi chętnie się dzielą, a ten wpis powstał dzięki ich kreatywności i ciepłej energii lata....zresztą sami zobaczycie jakie są pozytywne jak odwiedzicie ich stronkę ;)

Przestrzeń pracy jaką sobie sami organizujemy odzwierciedla to co mamy w naszych głowach. Wielu z Was powie, że w każdym szaleństwie nawet tym bałaganiarskim jest jakaś metoda, ja natomiast tłumaczę się tym, że mój bałagan w biurze to domena mojej kreatywności.  

Wszystkie te wymówki są świetne, ale każdy z nas wie, że bałagan nie sprzyja skupieniu. Dlatego od dziś postaram się utrzymać moją przestrzeń biurową w najbardziej minimalistycznej wersji jaką potrafię stworzyć wykorzystując przy tym kilka przydatnych gadżetów marki Bostik.

Porządek w moim domowym gabinecie, a przy tym i pracowni będzie sposobem na samoorganizację, która do tej pory dość mocno kulała. Niezależnie od wszystkiego jedną z najważniejszych jest to, by nasze biuro utrzymane było czysto i schludnie. Możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, ale wszystko w umiarze. 

Postaram się Wam pokazać jak zorganizować przestrzeń na biurku, by stała się uporządkowana i jednocześnie była funkcjonalna. Jak się okazuje wystarczy kilka rzeczy, by nasza przestrzeń była bardziej zorganizowana. Poznacie również gadżety, których granice zastosowań, jak sam producent twierdzi, ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zapewne przyjdą Wam do głowy zastosowania na które nie wpadnę, dlatego piszcie w komentarzu dzieląc się z innymi swoimi pomysłami.

Pierwsza zasada to czystość w biurze, dlatego oprócz mycia okien, podłóg i wycierania kurzy na powierzchni biurowej, powinniśmy zadbać o trudno dostępne i często używane miejsca jakim jest laptop bądź klawiatura komputera.

Przestrzeń pomiędzy przyciskami gromadzi mnóstwo kurzu i tu swoje zastosowanie ma produkt Bostik Blu Tack. Jest to plaster o konsystencji gumy, która świetnie przyczepia do siebie wszystko z czym będzie miała styczność. Wyjmujemy plaster z opakowania, zdejmujemy taśmę ochronną i nakładamy plaster na klawiaturę. Delikatnie dociskając plaster, kurz przyklei się do jego powierzchni. Nic bardziej prostszego ;) i działa.

Plastry Bostik Blu Track świetnie sprawdzają się do usuwania sierści i zanieczyszczeń z tapicerowanych krzeseł. Jeśli w waszych domach mieszkają koty i psy to wiecie jak trudne w utrzymaniu są krzesła tapicerowane szczególnie miękkim materiałem. Ten przyciąga nie tylko kurz, ale również zadowolony zwierzyniec. Plastry idealnie zbierają sierść ;) a do tego występują w kilku kolorach.

Punkt drugi porządkowanego biura to funkcjonalność i porządek w jednym. Tablica korkowa to świetne rozwiązanie, jednak zdarza się, że jest na niej zbyt mało miejsca na karteczki z przypomnieniami ;) chcemy by te były przyklejone na wysokości naszych oczu i na wyciągnięcie ręki. Karteczki samoprzylepne są super, ale często odklejają się i giną z naszymi przypomnieniami o których w rezultacie zapominamy. Świetnym rozwiązaniem są kółka samoprzylepne Bostik Glu dots, klejące się do każdej powierzchni nie uszkadzając jej podczas odklejania. Karteczki z przypomnieniami nie giną i każdą mam w zasięgu wzroku.

Robiąc porządek w biurze robicie jednocześnie porządek i przestrzeń umysłową, która otwiera się na kreatywność i lepsze wyniki pracy.

Przy okazji kreatywności, z oferty Bostik jeszcze jeden artykuł przypadł mi do szczególnego gustu. Jest nim Bostik Foam pads. Są to mini gąbeczki, które w wielu moich pracach zastąpią rolę kleju na gorąco z czego się bardzo cieszę. Między innymi przyklejanie drewnianych dekoracji będzie proste i szybkie. Nadając tym samym delikatny efekt przestrzenny. 

Jak sami widzicie wszystko jest możliwe, nawet połączenie pracowni, studia nagrań, miejsca kreatywnego działania i biura w jednym ;) Mam nadzieje, że gadżety, które przedstawiłam pomogą Wam pobudzić waszą kreatywność ich zastosowań i podzielicie się z nami waszymi pomysłami. 

Aaaaa I zapomniałam wspomnieć, że wszystkie produkty marki Bostik dostępne są w sieci sklepów Biedronka ;) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *