Paralaksa tła
Hodowla kaktusów, sukulentów i innych ciekawych roślin.
7 czerwca 2017
Porządkowanie biura – gadżety, które pomogą zachować ład i porządek.
5 sierpnia 2017

Stojak na wino to bardzo praktyczne akcesorium kuchenne. Dzięki prostemu rozwiązaniu i ustawieniu stojaka na blacie kuchennym częściej i chętniej będę korzystać z dodatku wina do potraw.

Co prawda wina powinniśmy przechowywać w ciemnej i chłodnej piwniczce, aczkolwiek kilka win, które wiemy, że możemy wykorzystać w krótkim czasie możemy ustawić na blacie kuchennym. Wybrałam najprostszą wersję stojaka, tak by móc przechować trzy podstawowe gatunki win najczęściej używane w naszej kuchni. Wzięłam jednak pod uwagę to, że podstawową zasadą przechowywania wina jest przechowywanie go w pozycji leżącej. Dzięki temu korek jest cały czas namoczony, a to z kolei zapobiegnie jego wyschnięciu  i dostania się powietrza do środka butelki.  

Czasem wystarczy kilka chwil, sklejka i odrobina chęci by wyczarować stojak na wino. Dodatkowo pomalowany farbą tablicową daje mi możliwość podpisania win za pomocą kredy. 

 

Początek prac rozpoczynam od odmierzenia sklejki i przecięcia jej na pół.  Ostre kanty powstałe podczas pracy z wyrzynarką przecieramy kostką ścierną o gradacji 60. Obie części sklejki łączymy za pomocą taśmy, następnie wykonuję otwory otwornicą do drewna średnicą dostosowaną do średnicy butelki wina. 

Zawias umieszczam na środku górnej części między jedną a drugą częścią sklejki. Ołówkiem zaznaczam otwory, następnie nawiercam je. Zabieg ten ułatwi umieszczenie w otworach śrubki przytwierdzające zawias. Żeby nasz stojak się nie "rozjechał" na tylnej górnej części umieszczam haczyki połączone ze sobą łańcuszkiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *